BARS – terapia szczęścia

BARS®

Został zatwierdzony i otrzymał Certyfikat Terapii Manualnych Ciała przyznawany w Stanach Zjednoczonych (National Certification Board for Therapeutic Massage and Bodywork). Jest to sesja delikatnego głaskania, uciskania lub dotykania określonych miejsc na ciele człowieka i pobudzenia energetycznego 32 punktów na głowie, które odpowiadają za różne aspekty naszego funkcjonowania w tej rzeczywistości. Dla przykładu, są to punkty dotyczące: pieniędzy, własnego potencjału, nastroju, zdrowia, procesu starzenia się, seksualności, kontroli, wdzięczności i spokoju. Nazywa się je barsami (z ang. pręt), ponieważ są one liniami energetycznymi, które przebiegają z jednej strony głowy na drugą. Trzymając palce na punktach BARS® uwalniamy nagromadzone myśli, nastawienia, uczucia, emocje i oceny, które każdy z nas kumuluje w sobie. Specjaliści neurobiologii zarejestrowali zmiany w falach mózgowych, które przechodzą ze stanu beta do alpha w ciągu sesji trwającej półtorej godziny.
Bez wysiłku osiągamy stan umysłu, w którym jedynie sporadycznie znajdujemy się podczas sesji głębokiej medytacji. Uczucie, które temu towarzyszy jest trudne do opisania. Można jedynie powiedzieć, że człowiek wstaje rano o wiele lżejszy.

Sesja BARS® jest bezingerencyjnym rozładowaniem nagromadzonych podświadomie napięć. Dzięki niej wzrasta nasz wewnętrzny spokój, stajemy się mniej reaktywni w sytuacjach, którym do tej pory towarzyszył niekontrolowany wybuch emocji. BARS® w wielu przypadkach leczy ze stanów głębokiej depresji, nadpobudliwości, przewlekłego stresu, uzależnień oraz w znacznym stopniu pobudza kreatywność. Odczuwalne efekty są widoczne po 3-4 tygodniach od pierwszej sesji. To właśnie ten czas, kiedy osoba poddająca się BARS® zyskuje dostęp do większych pokładów własnej świadomości. Dodatkowo, warto podkreślić, że owa sesja polecana jest ludziom, którzy żyją w permanentnym stresie i wiecznym napięciu, są znerwicowani, zmagają się ze stanami depresyjnymi, chorują na epilepsję oraz tym, którzy niebawem staną przed ważnymi wydarzeniami życiowymi, takimi jak egzaminy czy poród. W przypadku dzieci sesja trwa około 45 minut, a jedynym przeciwwskazaniem do stosowania terapii Access Conscioucness® jest niechęć jej przyjęcia.